Međunarodni festival slobodno improvizirane i kreativne glazbe
27.09. – 29.09. 2022. – Klub Močvara, Zagreb
Susanna Gartmayer radi kao bas-klarinetistica i skladateljica na područjima eksperimentalne rock glazbe, multiidiomatske improvizacije, suvremene glazbe i multimedijskog zvučnog performansa. Studirala je slikarstvo i tiskanu grafiku na Akademiji likovnih umjetnosti u Beču te pohađala privatnu poduku iz saksofona, bas-klarineta i kompozicije. Članica je brojnih sastava improvizirane i organizirane glazbu.
Susanna Gartmayer nastupa kao dio trija zajedno s Tomažom Gromom i Jasnom Jovičević.
Mia Zabelka je sa sedam godina dobila prve poduke iz violine i pored klasičnog studija violine kod Alexandera Arenkova na Bečkom konzervatoriju počela svirati u jazz i rock bendovima.
Nakon toga je studirala kontrapunktiku i harmoniju kod Kurta Schwertsika, kao i elektroakustičku glazbu kod Dietera Kaufmanna i kompoziciju kod Romana Haubenstock-Ramatija na Visokoj školi za glazbu i dramsku umjetnosti u Beču.
Mia Zabelka svirat će s Axelom Dönerom i Chrisom Pitsiokosom.
Festival organizira umjetnička organizacija Cargo uz potporu Austrijskog kulturnog foruma Zagreb.
Ulaz je besplatan!
https://gartmayer.klingt.org/start.html
https://www.art-organisation-cargo.hr/impromonday-festival-2022/